PO - ČT 8.00 - 17:00 PA 8.00 - 15:00
Nová adresa Babíčkova 8, Olomouc 779 00

Stop krádežím!

oprava autoskel

Stop krádežím!

zloděj krade automobil

Označením autoskel „PÍSKOVÁNÍM“ – si jednoduše, rychle a levně zabezpečíte vozidlo před krádeži.

Nechte si vypískovat bezpečnostní unikátní kód OCIS na všechna skla vašeho automobilu a nedejte šanci zlodějům aut. Než se pro pískování autoskel definitivně rozhodnete, pomůžeme Vám zodpovědět:

  1. Co je pískování autoskel?
  2. Co je unikátní kód a jaké druhy kódů si mohu nechat vypískovat na autosklo?
  3. Jaké výhody mi pískování autoskel přinese?
  4. Kolik mě pískování bude stát a kde si pískování autoskel mohu nechat provést?

1. Co je pískování autoskel?

Samotný pojem pískování je definován jako abrazivní (obrušovací) úprava povrchu pomocí drobných částeček, které povrch zdrsní. V našem případě pískování autoskel znamená značení neboli kódování autoskel. V dolní části každého ze 6-ti autoskel připevníme šablonu s unikátním kódem a za pomocí hydraulicky poháněné pískovací pistole vybrousíme unikátní kód do vrchní vrstvy autoskla. Nakonec sklo vyčistíme a nalepíme samolepící etiketu OCIS na jedno z autoskel. (OCIS – zkratka pro Open car information system)

značení autoskel pískovací pistolí

2. Co je unikátní kód a jaké druhy unikátních kódů si mohu nechat vypískovat na autosklo?

Současná nabídka vozidel na trhu má již řadu bezpečnostních prvků zakomponovaných standardně při výrobě jako např. imobilizér, centrální kódové zajištění zámků, alarmy, GPS apod. Kódování autoskel unikátními kódy patří k dodatečným bezpečnostním prvkům automobilů.

Rozlišujeme 2 varianty značení autoskel. Buď si můžete nechat vypískovat unikátní bezpečnostní kód se 7 znaky SBZ OCIS, který byl vyvinut již v roce 1991 firmou CEBIA ve spolupráci s Policí ČR nebo se rozhodnete pro vypískování VIN kódu – EUROVIN OCIS (na základě identifikační čísla karoserie vozu), který má 17 znaků. Vypískované kódy na vozidle se nedají odstranit. Pro zloděje se stává Váš vůz tak bezcenný. Aby zloděj ukradený vůz mohl prodat, musel by se všech kódu zbavit celkovou výměnou autoskel. Z naší zkušenosti by taková výměna autoskel zloděje vyšla na pěkný balík peněz.

Pískování autoskel stojí 1700 Kč na jedno vozidlo. V případě, že jste uzavřeli pojištění vozidla u své pojišťovny se slevou na pískování, zaplatíte v autorizovaných servisech autoskel rozhodně méně.

do povrchu autoskla se vypískuje speciální pistolí dle šablony 7 - místní kód

3. Jaké výhody mi pískování autoskel přinese?

Jeden z největším výhod pískování autoskel je nejen skutečnost, že budete klidně spát, protože jste dodatečně ochránili svého miláčka před zloději aut, ale především kódováním autoskel získáte:

  • osvědčení o registraci vozidla do mezinárodní informačního systému OCIS prostřednictvím firmy CEBIA, zabývající se prověřováním a zabezpečováním vozidel v ČR
  • součásti označení skel je také služba FLEXI – aktivní vyhledání a navrácení vozidla majiteli.
  • a k dispozici je 24hodinnový servis – HelpDesk pro nahlášení údajů o pohřešovaném vozidle.

Odcizení vozidla je nepředstavitelná ztráta pro majitele a přidělává práci a starosti dalším institucím. Proto pískování autoskel doporučuje nejen Policie ČR, ale i vybrané pojišťovny, které se Vám odmění se slevou na pojištění, jako např. pojišťovna Allianz.

4. Kolik mě pískování bude stát a kde si pískování autoskel mohu nechat provést?

Naše firma Autoskla-Trade s.r.o. nabízí obě varianty kódování autoskel. Pískování autoskel tím kratším 7 místním unikátním kódem SBZ OCIS provádíme na počkání a za 40 minut odjíždíte ze servisu. Službu pískování s 17 místním VIN kódem EUROVIN OCIS činíme na objednávku. Šablona VIN kódu se totiž vyrábí na zakázku u firmy CEBIA a trvá to pár dní, než k nám dorazí.

Jsme plně přesvědčeni, že pískování patří k nejjednodušším, rychlým a levným preventivním opatřením před krádeži motorového vozidla.

Neváhejte a objednejte si už dnes pískování autoskel na telefonním čísle: 731 543 210 nebo přes objednávkový formulář na našich internetových stránkách. Určitě se Vám to vyplatí.